«Лінія Модерну» в галереї «Боско». INTV

 В Выставки

У київській галереї «Боско» відкрилася виставка під назвою «Лінія Модерну».

На ній представлено біля 90 творів мистецтва, виконаних у стилі модерну, вимогливому, живому, вишуканому у всьому, починаючи від фасаду будівлі та закінчуючи оформленням звичайної коробки цукерок.

Модерн – був стилем нового століття. Нового XX століття. На початку XXI століття в галереї «Боско» можна побачити декоративно-прикладні роботи всесвітньо відомої фабрики Еміля Галлі, картини українських художників Вільгельма Котарбінського, Миколи Прахова, Григорія Світлицького, а також різні предмети меблів. Те, що вважалося новим і сучасним сто років тому.

На відкритті виставки директор музею історії Києва Інна Евецька і засновник галереї «Боско» Наталія Лисенко

На передньому плані столик-підставка (східний орнамент, інкрустація перламутром) італійського майстра Карла Бугатті. В експозиціях вітчизняних музеїв немає жодного зразка робіт цього автора. На дальньому плані картина українського художника Григорія Світлицького «Уже вечір, хмар померкли краї» 1913-го року. Картина об’єднує портретний і пейзажний жанри стилю модерну.

Дві акварелі «Розмова» і «Розп’яття» Вільгельма Котарбінського, в яких імітується техніка сепія. Серед декоративно-прикладного мистецтва на виставці представлені роботи відомої французької фабрики Еміля Галлі, який з 1880-х початків створювати вази, шкатулки, лампи з багатошарового кольорового скла.

Лампа настільна «Дівчина з глеком», кін.XIX–поч.XX ст.

Співробітник музею історії Києва Вікторія Величко демонструє один з експонатів – альбом з ескізними портретами, виконаними Вільгельмом Котарбінським. Весь альбом присвячений Музі художника — Олені Праховій.

Акварель художника і мистецтвознавця Миколи Прахова «Куточок саду», створена ним на Капрі 1911 року

Тільки в рамках цієї виставки можна побачити предмети інтер’єру і побуту кінця XIX – початку XX століття, виконані в модному тоді стилі модерну: годинник, ширми, люстри, флакони для парфумів, сервізи тощо.

Лампа Тіффані в стилі модерну

Окрім предметів із зібрань галереї, на виставці вперше демонструються експонати з приватних колекцій і Музею історії Києва, який, як відомо, вже років п’ять існує в упакованому вигляді та не має свого приміщення. «На сьогодні співпраця з київськими галереями – це єдина можливість знайомити людей з експонатами нашого музею, — розповіла кореспонденту INTV співробітник Музею історії Києва Вікторія Величко. — Ось почали спільний проект з галереєю «Боско». Сподіваємося, що не останній».

Виставка триває до 6 грудня. Вхід безкоштовний. Галерея «Боско», вул. Ольгинська, 2/1

Довідка INTV: Модерн, або Ар-нуво — художній напрям у мистецтві, популярний у другій половині XIX — початку XX століття. Його особливостями є: відмова від прямих ліній і кутів на користь природних, оригінальних, натуральних, «більш справжніх» ліній, інтерес до нових технологій (особливо в архітектурі), розквіт прикладного мистецтва. Модерн прагнув поєднувати художні й утилітарні функції створюваних творів, залучити до сфери прекрасного всі сфери діяльності людини.

До автора, будь ласка, звертайтеся:

Тетяна Ніколаєва. INTV